Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Qatar

Descrierea jobului - Qatar

• Proiectarea și construirea de instalatii si depozite de securitate alimentara: o Facilitati specializate pentru prelucrarea, fabricarea si rafinarea orezului, a zaharului brut si a uleiurilor comestibile; o Structuri fundamentale complet echipate pentru operatiunile asociate proiectului de manipulare, prelucrare, ambalare, reincarcare si transport; o Unitati de stocare in vrac cu infrastructura asociata și echipamentul de transport; o Unitate specializata pentru reciclarea deseurilor provenite din prelucrarea produselor de baza. • Facilitatile proiectului vor fi dezvoltate si construite pe o suprafata de aproximativ 53 de hectare; • Elaborarea unui sistem general care sa satisfaca cerintele operationale de depozitare si manipulare a cerealelor. • Revizuirea tuturor proiectelor si materialelor propuse si aprobarea lor, daca sunt in conformitate cu cerintele angajatorului/clientului; • Planificare strategica, factori economici, amplasare si extindere, administrare, supraveghere si asigurarea ca produsul final corespunde cerintelor clientului. • Durata contractului 3 ani; • Program: 10 ore pe zi (pauza de 1 h inclusa), 5 zile pe saptamana; Beneficii: • Cazare; • Transport; • Asigurare ; • Pachet salarial negociabil. Pentru a candida, trimiteti CV-ul la adresa de mail: recrutare (at) petrolvalves.ro.

Cerinte

• Licentiat in Inginerie sau in domeniul tehnic/de afaceri; • Minim 15 ani experienta relevanta in domeniu (in conditiile de mediu din Orientul Mijlociu): o Silozuri alimentare si depozite – proiectare si constructie; o Fabrici alimentare – proiectare si constructie; o Proiectare instalatii alimentare si instalatii echipamente; o Zone de depozitare a alimentelor – proiectare si constructie. • Experienta in proiectare, constructie si instalare de cai de acces, scari, aterizari etc. pe echipamente de depozitare si manipulare a cerealelor. Cunostinte solide a procesului de proiectare si selectie a tuturor tipurilor de echipamente de procesare a acestor instalatii. • Nivel bun de competente informatice, proficient in pachetul Microsoft Office. • Abilitati excelente de comunicare si prezentare atat scris cat si verbal in limba engleza.

1 pozitii disponibile 5 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai