Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Project Manager Tehnic  Responsabilitati: o Planifica, organizeaza, coordoneaza si controleaza proiectele si resursele aflate in zona de responsabilitate; o Dezvolta, detaliaza cerințele, bugetele și programele pentru proiectele coordinate; o Traseaza arhitectura software a solutiei tehnice; o Organizeaza întâlniri intra si inter departamentale pentru a se asigura de bunul mers al proiectelor coordinate; o Evalueaza, raporteaza si propune masuri in urma analizei statusului pe proiectele coordinate; o Asigura training, coaching si mentorat colegilor din echipa; o Ofera suport tehnic in rezolvarea diverselor cerinte venite din partea clientului intern si extern; o Se asigura ca proiectul este finalizat si livrat clientului in paramentrii agreati; o Se asigura ca in perioada de garantie, toate erorile sunt remediate in timp util si clientul este complet multumit. PHP Software Developer Compania nostra are 2 departamente principale in care ar lucra potentialii angajati pe acest post: 1. Eva e-commerce:  una dintre cele mai complete si complexe platforme de e-commerce din Romania.  este platforma ce sustine business-ul Evomag din 2014 pana in prezent.  este un proiect ongoing, cu subproiecte noi tot timpul: este in curs de testare modulul MarketPlace. 2. Custom Projects:  proiecte web personalizate, unele dintre ele sunt legate si de aplicatii mobile.  sunt realizate pentru cele mai variate domenii: asigurari auto, bugetare, productie, facturare, workflow optimization, curierat, energie, sport, etc.  Locatie: zona Aviatorilor, langa Parcul Herastrau.  Program de lucru: 8 ore, flexibil.  Mediu de lucru placut, antrenant si motivant.

Cerinte

o Diploma de licenta – facultatea de Calculatoare, Informatica sau alt domeniu relevant; o Cunostinte avansate de programare orientata pe obiect, PHP, MVC; o Cunostinte de baze de date SQL si NOSQL; o Bune cunostinte de dezvoltare web, QA si project management (Redmine); o Experienta de gestionare a proiectelor în cadrul unui sistem matricial de alocare a resurselor; o Cunostinte avansate limba engleza; o Excelente abilitati de comunicare (scris și verbal); o Abilitatea de a rezolva probleme complexe prin analiza.

2 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja