Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru unul dintre clientii nostri, companie care activeaza in domeniul constructiilor civile si industriale, cautam un Project Manager. Elaborarea, implementarea, actualizarea, modificarea, difuzarea si respectarea documentelor sistemului calitatii specifice activitatii compartimentului; Efectuarea instructajului pentru personalul din subordine pe linia SSM, conform sistemului integrat si pastrare fise de instructaj; Elaborarea si efectuarea fiselor de post ale salariatilor din subordine; Evaluarea periodica a activitatii persoanelor din subordine; Primirea ordinului de incepere a lucrarilor si transmiterea la sefii punctelor de lucru; Raspunderea de pregatirea si realizarea planului operativ atat fizic cat si valoric; Raspunderea de solutionarea neconformitatilor, a defectelor aparute in faza de executie numai pe baza solutiilor stabilite de proiectanti si cu acceptul beneficiarilor; Controlarea calitatii materialelor puse in opera pe baza certificatelor de calitate (conformitate), modului de gestionare a acestor materiale, a calitatii lucrarilor executate de echipele specializate si de subantreprize, transmitand sefului punctului de lucru masurile ce se impun pentru imbunatatirea activitatii si urmareste realizarea lor; Verificarea inventarelor materialelor nepuse in opera la lucrari intocmite de conducatorii punctelor de lucru si le transmiterea sub semnatura biroului de contabilitate; Intocmirea graficelor detaliate de executie conform cu termenele contractului si care stau la baza activitatii conducerii punctului de lucru.

Cerinte

Minim 5 ani experienta pe o pozitie similara. Studii superioare in domeniul constructiilor; Cunostinte de specialitate în domeniul construcţiilor si a standardelor si normativelor in vigoare; Experienta anterioara pe un post similar de minim 3 ani; Cunostinte de utilizare PC, pachetul Office, cunostinte de limba engleza.

1 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja