Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

ANGAJATOR: Companie germana multinationala, care doreste sa deschida o fabrica noua de electronice - nu cablaje- la Oradea. Se ofera un salariu foarte competitiv si o perspectiva de dezvoltare pentru toti angajatii motivati: - domeniul: industrie, automotive - angajare directa - manager proiecte sau variante de componente sau grupuri noi din metal, plastic de la dezvoltare pana la seria zero - studii de realizare pentru proiecte si variante - planificare, control si conducere de proiecte - raspundere pentru caiet de sarcini si realizarea conceptului complet - asigurarea clarificarii cerintelor pt. patentare sau licensiere - realizarea de reviewuri si eliberari cu echipa de proiect - coordinarea specialisti peste echipa de proiect - asigurarea documentatiei project si produse - realizarea target-costing si optimizare costuri - adresarea de cereri spre livratori, elaborarea de reguli si recomandari pentru livratori - raspunderea si ingrijirea proactiva relatiilor cu clientii - raspunderea pentru managementul de schimbari pe parcursul unui proiect - optional: raspunderea conducerii unei echipe de 10 oameni - cerintele proiectelor se vor stabilii in acord comun cu productia, scularia, vanzari - definirea de modele 3-D - actualizarea de desene, liste piese (stockliste) date de baze - evaluarea si controlul a unor schimbari in proiecte ca si a calculelor de toleranta - evaluarea cerintelor livratorilor si dezvoltarea de solutii de realizare cu livratorii - evaluarea datelor dela clienti ref. la realizare si locatiei de montaj a modulului-reperului proiectat - participare la meetinguri - raspundere pentru respectarea termenelor de realizare a proiectelor CAD - respectarea procesului de dezvoltare incl. a documentelor definite oferta (bonusuri, beneficii) .

Cerinte

- nivel minim de calificare: studii inginerie - constructii masini, industrial engineering, asemanator - experienta in profesie de minim 2-3 ani - experienta in domeniul automotive - experienta de conducere echipa - avantajos: experienta conducere proiecte - cunostinte profesionale in soft-hardware, procese productie, procesare repere plastic auto, componente metal auto, scularie livratori auto - negociator bun - abilitate in negocieri - orientat spre indeplinirea de obiective - cunostinte bune lb. engleza - avantaj: cunostinte bune maghiara, optima ar fi si de germana.

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Engleza

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

Nivel minim de experienta necesara 3 - 5 ani

Limbi straine necesare Engleza, Germana

3 pozitii disponibile 7 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai