Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Receptionerul asigura de obicei activitatile de la receptie, adica locul unde oaspetii au primul contact cu hotelul sau cu orice alta institutie care ofera servicii de cazare. ATRIBUTIILE POSTULUI -sa repartizeze camerele in functie de cerintele si solicitarile clientilor -sa ii intampine pe oaspeti -sa dea sfaturi si sa informeze oaspetii -sa se ocupe de plangerile si solicitarile oaspetilor - sa indeplineasca anumite servicii speciale, cum sunt apeluri telefonice pentru trezirea oaspetilor, transmiterea de mesaje etc. -sa tina inregistrarile si sa faca munca specifica de birou -sa organizeze folosirea eficienta a spatiilor din hotel -sa accepte plata efactuata prin intermediul cardurilor de credit.

Cerinte

CERINTELE POSTULUI - scoala medie (liceul) cu diploma de bacalaureat (eventual studii superioare), - comportament si o prezenta cultivata, - sa stiti sa va purtati cu oamenii, - memorie buna, - abilitate de a improviza, - indemanare - persoana de incredere.

1 pozitii disponibile 6 persoane au aplicat deja