Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

Receptionerul asigura de obicei activitatile de la receptie, adica locul unde oaspetii au primul contact cu hotelul sau cu orice alta institutie care ofera servicii de cazare. ATRIBUTIILE POSTULUI -sa repartizeze camerele in functie de cerintele si solicitarile clientilor -sa ii intampine pe oaspeti -sa dea sfaturi si sa informeze oaspetii -sa se ocupe de plangerile si solicitarile oaspetilor - sa indeplineasca anumite servicii speciale, cum sunt apeluri telefonice pentru trezirea oaspetilor, transmiterea de mesaje etc. -sa tina inregistrarile si sa faca munca specifica de birou -sa organizeze folosirea eficienta a spatiilor din hotel -sa accepte plata efactuata prin intermediul cardurilor de credit.

Cerinte

CERINTELE POSTULUI - scoala medie (liceul) cu diploma de bacalaureat (eventual studii superioare), - comportament si o prezenta cultivata, - sa stiti sa va purtati cu oamenii, - memorie buna, - abilitate de a improviza, - indemanare - persoana de incredere.

1 pozitii disponibile 13 persoane au aplicat deja
Festivalul economiei germane