Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

-Angajatul pe acest post va trebui sa gestioneze corespondenta electronica, apelurile telefonice si faxul,deconturi, comenzi, arhivare documente -Desfasoara activitati de receptie si protocol cu specific medical respectiv: -Stabileste programarile pentru serviciul de consultatie pacienti -Programeaza pacienti care suna pentru consultatii la medicii de familie si specialisti, precum si pacientii prezenti in clinca care doresc sa-si faca programare pentru un consult de specialitate la un medic specialist sau familie -Preluare analize de la laboratorul de analize care furnizeaza rezultatele si verificarea acestora ca sunt corespunzatoare numelui de pe plic cu cel de pe rezultatul analizei. -Elibereaza rezultatele analizelor catre pacienti si informeaza pacientii perioada in care pot suna pentru ridicarea acestora. -Efectueaza inregistrarile pe casa de marcat a tuturor incasarilor serviciilor medicale accesate de pacienti:consultatii,ecogragii,analize,injectii , etc. -Pregatirea documentelor pacientilor in mod corespunzator pentru intrarea pacientilor la consultatie. -Directionarea apelurilor telefonice corespunzator departamentelor solicitate de apelanti -Trimite fax-uri , receptioneaza fax-uri si instiinteaza departamentele corespunzatoare carora se adreseaza ,efectueaza copii Xerox -Tine evidenta incasarilor si predarea ZET-ului corespunzator incasarilor inregistrate -Indruma si ofera pacientilor informatiile cu caracter medical solicitate

Cerinte

-candidatul pentru acest post va fi o persoana organizata, sociabila, orientata catre client, cu bune abilitati de comunicare cu o buna prezenta de spirit - inteligenta si spontaneitate, persoana ordonata, placuta, comunicativa, adaptabila; - atentie concetrata si distributiva; - seriozitate, punctualitate, corectitudine - spirit de echipa; - usurinta, claritate si coerenta in exprimare; - comportament adecvat ( limbaj, verstimentatie, reguli de politete ); - cunostinte foarte bune de operare PC: Word, Excel, Outlook, Internet Explorer - pentru fiecare dintre clinici este de preferat pt candidat ca acesta sa aibe domiciliul in Sectorul unde se afla clinca, programul de lucru fiind in ture, tura a II a incheindu-si programul la ora 22:00 clinicile fiind situate in urmatoarele locatii: Soseaua Alexandriei nr. 144, Sector 5 la capatul tramvaiului 32 ( depoul Alexandriei) Calea Rahovei 323, Sector 5, - Piata Rahova Strada 9 Mai - Crangasi Bragadiru - langa LIDL

4 pozitii disponibile 6 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai