Detalii loc de munca

Descrierea jobului

În calitate de Referent financiar în Veo, principalele tale misiuni vor fi: - Redactarea Proceselor Verbale de închidere de exerciţiu (Procesul Verbal de Adunare Generală, raportul de gestiune, modificări statutare) - Descrierea relaţiilor cu restul societăţilor din grup (în Procesul Verbal) - Centralizarea informaţiilor juridice ale societăţilor (acţionari, sedii, contracte etc) şi afectarea rezultatelor pe dividende.

Cerinte

Dacă responsabilitatea, atenţia la detalii şi spiritul organizatoric te definesc, atunci te asteptăm să te alături Departamentului Financiar - Contabil la sediul nostru din Bucureşti. Pentru reusita în această misiune este nevoie de: - Studii superioare, în domeniul economic/contabilitate - Experientă minim 6 luni în contabilitate primară - Cunoasterea vocabularului juridic reprezintă un avantaj - Limba franceză nivel minim mediu (B2) - Operare MS Office nivel mediu – avansat - Exigenţă în redactare documente - Capacitatea de a lucra cu deadline - uri - Capacitate de analiză şi sinteză - Capacitatea de a lucra în echipă, sociabilitate şi atitudine pozitivă, dinamism. Beneficii: - Formare la nivel internaţional; - Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes; - Pachet salarial atractiv.

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja