Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Starjobs recruteaza un ACHIZITOR (responsabil achizitii) pentru clientul din Cluj Napoca, importanta firma producatoare in domeniu maselor plastice. Responsabilitati: - selecteaza furnizorii si negociaza conditiile de cumparare a materiilor prime si maselor plastice (termene de plata, bonusuri, taxe, preturi, etc.) - mentine relatiile cu furnizorii existenti si cauta noi furnizori de produse - implementeaza si testeaza materia prima in laborator, realizand analizele chimice necesare - elaborează şi definitivează balanţele de aprovizionare, stabilind necesarul pentru asigurarea materială a programelor de producţie - urmăreşte evoluţia stocurilor îngrijindu-se să le dimensioneze la limita cea mai eficientă - urmăreşte lichidarea stocurilor fără mişcare sau cu mişcare lentă - elaborează şi trimite comenzile corespunzătoare asigurării necesarelor, la reperele din sfera sa de activitate - verifică şi restituie în termen contractele de aprovizionare, elaborând eventualele obiecţiuni - urmăreşte definitivarea contractelor, inclusiv prin soluţionarea litigiilor contractuale - se îngrijeşte să asigure soluţiile de aprovizionare cele mai eficiente şi mai puţin costisitoare, urmărind în permanenţă reducerea costurilor acestora

Cerinte

- Studii superioare –Chimie, - Experienţă pe un post similar, min. 3 ani - Cunoştinţe avansate operare PC (Excel, Word) - Cunoştinţe de limba engleză – avansat - Bune abilităţi de negociere -Domiciliu in Cluj

1 pozitii disponibile 4 persoane au aplicat deja