Detalii loc de munca - Suedia

Descrierea jobului - Suedia

Spitale publice din Suedia, Norvegia si Danemarca ofera joburi pentru medici radiologi cu experienta in radiologie conventionala, CT, RMN, mamografie sau neuroradiologie. Salariu atractiv, posibilitati de dezvoltare profesionala, participare la cursuri si conferinte. Spitalele sunt municipale sau universitare, echipate cu aparatura de ultima generatie. Se ofera: - contract de muncă permanent după atingerea nivelului adecvat de limba; - programe de training în cadrul orelor de lucru; - posibilitatea de a combina activitatea clinică cu cercetarea; - salariu motivant, posibilităţi de avansare - în funcţie de experienţă, gărzile fiind plătite separat; - asistenţă în găsirea unei locuinţe, a unei şcoli sau a grădiniţei; - scurtă vizită de lucru în regiune pentru cunoaşterea condiţiilor de muncă după interviu cu reprezentantii Medicarrera; - asistenţă financiară pentru stabilire şi mutare; - curs intensiv de limbă pentru întreaga familie. Pentru cei mici se asigură grădiniţă;

Cerinte

Cetățenie română sau permis de ședere de lungă durată în Uniunea Europeană. Titlu de medic specialist în radiologie. Disponibilitate de a realiza cursul de limbă intensiv.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Master / studii postuniversitare

Limbi straine necesare Engleza

6 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai