Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Amakron companie de recrutare - cautam pentru partenerul nostru receptioner. Descrierea jobului • Este responsabil de primirea oaspetilor si procesarea rapida a cerintelor acestora; • Verifica lista de sosiri si urmareste cerintele speciale; • Intampina oaspetii hotelului intr-o maniera ospitaliera; • Se ocupa de indeplinirea tuturor cererilor clientilor si de furnizarea tuturor serviciilor disponibile prin colaborarea cu angajatii Housekeeping si Room Service; • Se ocupa de atribuirea camerelor si de pregatirea cheilor pentru oaspeti; • Urmareste si verifica evolutia sosirilor, actualizand fisele de inregistrare cu datele corecte: nume, adresa, modaliate de plata; • Se ocupa de cererile de rezervari de camere din partea oaspetilor; • Cunoaste tot timpul statutul si disponibilitatea camerelor precum si gradul de ocupare; • Raspunde intrebarilor si solicitarilor oaspetilor atat personal cat si la telefon. De asemenea preia rezervari; • Promoveaza hotelul si mentine o atmosfera de intelegere si ajutor reciproc in randul angajatilor si lucreaza in echipa.

Cerinte

Candidatul ideal • Certificat calificare (receptioner hotel ) - reprezinta un avantaj; • Experienta anterioara in industria hoteliera- reprezinta un avantaj; • Nivel limba engleza – fluent; • Cunostinta unei alte limbi de circulatie internationala - reprezinta un avantaj; • Persoana organizata, proactiva, dinamica, determinata; • Foarte bune cunoştinţe de operare pe calculator (Windows, Word, Excel); • Cunoasterea unui program de gestiune hoteliera – reprezinta un avantaj. Se ofera: • Pachet salarial motivational. Asteptam CV-ul dumneavoastra aici sau la ru[around]amakron.com

3 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai