Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

Promovează produsul turistic hotelier Aplică politicile de marketing și cele tarifare ale companiei Negociază tarifele pentru clienți în limitele stabilite Efectuează operațiuni de check-in (verificare documente, încasare contravaloare sejur) Operează în sistemul de gestiune hotelieră rezervarile și informațiile legate de sejur Transmite departamentelor interesate comenzile sau solicitările speciale ale clienților Înregistrează și verifică datele operative, contabile și statistice specifice activității de recepție Rezolvă reclamațiile oaspetelui sau transmite, după caz, sesizările primite departamentelor vizate La check-out, efectuează verificările obișnuite, inclusiv a soldurilor restante de plată

Cerinte

Ești interesat să începi sau să-ți dezvolți cariera în domeniul hotelier? Căutăm recepționer pentru a se alătura echipei Continental Forum Sibiu. Promovăm un mediu de lucru deschis și comunicativ și abia așteptăm să ne cunoaștem! Poziție: recepționer Candidatul ideal: Atitudine pozitivă, prezență și ținută agreabilă Orientare către client, amabilitate Capacitatea de a găsi soluții și de a rezolva probleme Bune abilități de comunicare, lucru în echipă Înalt nivel de responsabilitate Bune abilități de organizare și de prioritizare a activităților Aptitudini: Aptitudini practice de operare pe calculator (Word, Excel) Cunostințe: Limba engleză – obligatoriu Cunoașterea unei alte limbi străine, constituie un avantaj Curs de calificare “Recepționer” constituie un avantaj 16-9

1 pozitii disponibile 5 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai