Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

promovează produsul turistic hotelier; aplică politicile de marketing și cele tarifare ale companiei; negociază tarifele pentru clienți în limitele stabilite; efectuează operațiuni de check-in (verificare documente, încasare contravaloare sejur); operează în sistemul de gestiune hotelieră Opera rezervarile și informațiile legate de sejur; transmite departamentelor interesate comenzile sau solicitările speciale ale clienților; înregistrează și verifică datele operative, contabile și statistice specifice activității de recepție; rezolvă reclamațiile oaspetelui sau transmite, după caz, sesizările primite departamentelor vizate; la check-out, efectuează verificările obișnuite, inclusiv a soldurilor restante de plată. Oferta: Salariu fix negociabil în funcție de experiență și în acord cu grila de salarizare a companiei Planuri de Dezvoltare Profesională și training, activități sociale în cadrul companiei.

Cerinte

Alătură-te echipei de profesioniști de la hotel Continental Tîrgu Mureș, te așteptăm într-un mediu de lucru motivant, sigur și plăcut! Poziție: Recepționer Candidatul ideal: atitudine pozitivă, prezență și ținută agreabilă; orientare către client, amabilitate; capacitatea de a găsi soluții și de a rezolva probleme; bune abilități de comunicare, lucru în echipă; nivel înalt de responsabilitate; bune abilități de organizare și de prioritizare a activităților. Cerințe: absolvent/ă studii medii în domeniul turistic sau curs de calificare limba engleză – obligatoriu; cunoașterea unei alte limbi străine – constituie un avantaj; aptitudini practice de operare pe calculator (Word, Excel); curs de calificare de „recepționer” – constituie un avantaj.

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai