Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Evolution-HCC recrutează un Economist entry-level cunoscător de limba germană, pentru unul din clienții noștri, companie multinațională din Timișoara! Responsabilități: - Verificarea și postarea plăților de intrare în programul SAP; - Printarea și trimiterea scrisorilor de atenționare; - Reconcilierea și monitorizarea interfețelor, incluzand corectarea greșelilor; - Cererea de informații despre credit agențiilor specializate pe credite; - Controlul săptămȃnal al încălcării limitelor de credit; - Reconcilierea notelor de credit și de debit; - Crearea și trimiterea extraselor de cont.

Cerinte

Ne dorim un candidat care: – Să fie absolvent de Științe Economice; – Să aibă o experiență minimă de 6 luni în contabilitate; – Să fie fluent în limba Germană și să aibă o bună cunoaștere a limbii Engleză; – Să cunoască pachetul Microsoft Office și SAP. Ce îți oferă compania? – Un salariu atractiv; – Oportunitatea de a te dezvolta într-un mediu multicultural; – O echipă de muncă deschisă care vrea să te cunoască! Aplică astăzi și vino să ne întalnim!

1 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja