Detalii loc de munca - Brașov si altele

Descrierea jobului - Brașov si altele

Pentru departamentul nostru de Achizitii căutam specialiști care să contribuie la dezvoltarea industriei auto internaționale. Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste! Descrierea poziţiei: Caută furnizori pentru materiale indirecte (non-serie) și servicii Cere și obtine oferte pentru materialele și/sau serviciile cerute de departamentele din firmă; Compară oferte primite, din punct de vedere tehnic și comercial, negociază prețurile cu furnizorii și stabilește condițiile de livrare, conform procedurilor și instructiunilor de lucru. Comandă materiale non-serie, administrează comenzile în sistem, administrează corect economiile. Urmărește livrările, respectiv urmărește comenzile de aprovizionare, până la recepția finală, asigurându-se încadrarea livrărilor furnizorilor în termenul de livrare prestabilit și/sau negociat. Verifică / corectează greșelile de preț în comenzi, în momentul înregistrării facturilor furnizorilor în sistem Stabiliește relații optime cu furnizorii, pentru rezolvarea în timp util și în bune condiții a problemelor uzuale. Prospectează piața de profil și condițiile de achiziții / livrare, în vederea optimizării continue a procesului de aprovizionare, având ca scop final obținerea unor reduceri de costuri sau a reducerii timpilor de livrare pentru materialele aprovizionate. Negociează condițiile comerciale cuprinse în contractele cu furnizorii Responsabil direct pentru atingerea țelurilor de economii care privesc achizițiile efectuate, în vederea atingerii obectivelor privind reducerile de cost asumate pe departament.

Cerinte

Cerinţe: Studii superioare tehnice Experiență de 1 an într-un post similar, Experiență într-o firmă din domeniul automotive constiuie avantaj Cunoștințe de limba engleza si/sau germana – nivel mediu Abilități de comunicare Abilități de negociere Flexibilitate Ce oferim: Şansa dezvoltării carierei într-o companie multinaţională de renume Salariu competitiv & Beneficii Transport gratuit

1 pozitii disponibile 8 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai