Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Misiunea postului: Încasarea contravalorii lucrărilor în garanție prin efectuarea demersurilor necesare: • depunerea cererilor de garanție la producători • urmărirea decontării cererilor de garanție • gestionarea stocului de piese defecte înlocuite în garanție • sprijinul acordat service brand manager-ilor pentru a îmbunătăți viteza de reacție la rezolvarea și decontarea cazurilor de garanție -Se asigură că documentațiile tehnice ale producătorilor sunt la dispoziţia reprezentanților firmei Mewi și a dealerilor Mewi, atât pe suport electronic cât și tipărit. - Ține evidența stocului pieselor înlocuite la reparațiile în garanție - Se ocupă de trimiterea pieselor în garanţie înlocuite și întocmirea actelor de însoțire - Se ocupă de casarea pieselor care nu se trimit producătorilor

Cerinte

- persoană cu foarte bune abilităţi de comunicare, atât verbală cât şi în scris - capacitatea de asimila rapid informaţii tehnice legate de utilajele agricole - puternică orientare către client - experienţă într-o poziţie de suport în relaţia cu furnizori, clienţi interni şi externi - capacitatea de a gestiona cu diplomaţie solicitările şi reclamaţiile clienţilor - persoană foarte bine organizată - studii superioare într-un domeniu tehnic (mecanică, electrotehnică, ...) - cunoaşterea limbii engleze sau germane la nivel minimum mediu - cunoştinţe de operare pe calculator (inclusiv MS Office) Oferim: - pachet salarial deosebit de atractiv - bonusuri de performanţă - tichete de masă - cursuri de formare profesională - mediu plăcut de lucru - asigurari private de sanatate - transport asigurat (sediul companiei este in Ortisoara, 22 km de Timisoara)

1 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja