Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Trenkwalder cauta pentru partenerul sau, companie din domeniul financiar- bancar, o persoana pentru postul de Reprezentant vanzari servicii B2B in vederea dezvoltarii business-ului in zona Ploiesti. Responsabilitati: - Realizeaza procesul de vanzare a produselor si serviciilor companiei in zona desemnata; - Promoveaza imaginea si serviciile companiei sale in relatia cu clientii; - Prospecteaza piata, identifica si contacteaza potentiali clienti in vederea incheierii de contracte de finantare; - Identifica nevoile clientilor si acorda suport in alegerea celei mai potrivite solutii de finantare; - Aplica procedurile de recuperare a creanţelor (urmarire, incasare si recuperare debite); - Verifica sesizarile clientilor si ia masuri pentru rezolvarea acestora; - Cunoaste in permanenta situatia centralizata a tuturor contractelor intocmite; - Pregateste si prezinta rapoarte la solicitarea managementului companiei Beneficii Oferite Se ofera salariu fix + tichete de masa + comision din vanzari + masina, telefon, tableta.

Cerinte

Cerinte - Studii medii sau superioare, de preferat economice; - Experienta in vanzari de credite si/sau leasing financiar, minim 1 an; - Utilizarea pachetului Microsoft Office (Word, Excel); - Baza solida de cunostinte privind managementul vanzarilor, managementul negocierii si comunicarii; - Constituie un avantaj cunostinte de analiza financiara precum si cunoasterea reglementarilor / normelor specifice legislatiei din domeniul financiar bancar/non-bancar/managementul riscurilor (riscul de creditare); - Personalitate pro-activa/puternic orientata catre obtinere de rezultate; - Persoana determinata/ dedicata atingerii obiectivelor; - Personalitate asertiva; - Self – management/ capacitate crescuta de organizare – auto-organizare; - Capacitatea de a lucra pe dead - line - uri stranse pastrandu-se focusarea pe agenda profesionala.

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja