Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Responsabilitati - Identifica si contacteaza potentiali clienti in vederea remiterii ofertei, negocierii, incheierii si executarii contractelor comerciale; - Intocmeste oferte de preturi/marfuri etc; - Acorda asistenta d.p.d.v. tehnic si comercial clientilor si potentialilor clienti; - Negociaza, incheie si asigura executarea contractelor si acordurilor comerciale; - Coordoneaza zona pe care o are in subordine ca pe un centru de profit; - Asigura existenta si securitatea stocului de marfuri in magazinele din zona si la nivelul - Urmareste permanent activitatea concurentei in zona acoperita; - Realizeaza si transmite periodic raportari privind activitatea si concurenta din zona de acoperire catre Directorul National de Vanzari; - Propune planuri de actiune in vederea cresterii vanzarilor si a obtinerii de profit in zona; - Tine evidenta contabila primara si intretine relatiile cu clientii din portofoliu; - In limita timpului disponibil si in conformitate cu dispozitiile primite participa la indeplinirea atributiilor generale privind vanzarea marfurilor; - Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal. Se ofera -Negocierea pachetului salarial si a beneficiilor aferente se face in urma interviului. -Lucrul intr-o echipa tanara cu perspectiva de dezvoltare in viitor; posibilitatea de avansare in cadrul societatii.

Cerinte

Cerinte necesare ocuparii postului: - studii superioare; - experienta de minim 2 ani intr-un post similar din vanzari; - capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, simt pentru detaliul semnificativ, capacitate rapida de decizie; - personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta; - fara obligatii personale majore (studii in desfasurare, probleme personale consumatoare psihic, alte activitati profesionale paralele etc.); - cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Word, Excel si Outlook, Internet); - cunoasterea de limbi straine: engleza; - permis de conducere categoria B.

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Romana

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

Nivel minim de experienta necesara 1 - 2 ani

Limbi straine necesare Engleza

1 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja