Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Persons Romania cauta pentru clientul sau, unul dintre cele mai mari magazine online de fashion de pe piata romaneasca Responsabil Magazin Online. Daca esti o persoana responsabila, dinamica si cu dorinta de a te dezvolta profesional, venim in intampinarea ta cu urmatoarea oportunitate de cariera: Descrierea jobului: Activitati de administrare magazin online • Administreaza si actualizeaza permanent magazinul online cu produsele din portofoliu, prin intermediul interfetei de administrare a site-ului; • Verifica status-ul produselor nou listate si al comenzilor din sistem; • Se asigura de buna desfasurare a procesului de vanzare prin intermediul magazinului online, de la primirea comenzilor pana la receptionarea acestora de catre client; Activitati de Customer Support • Ofera suport telefonic / e-mail tuturor clientilor si solicitarilor acestora-distribuie informatii utile catre clienti; Asigurarea suportului administativ • Coordoneaza si raspunde de buna desfasurare a activitatii de secretariat: emiterea si gestionarea facturilor, raspunde solicitarilor venite din partea clientilor si furnizorilor; • Gestioneaza expeditiile si mentine legatura cu firma de curierat; • Tine evidenta actelor contabile (Registru de casa, facturi, NIR-uri).

Cerinte

Cerinte: • Cunostinte foarte bune de operare PC; • Studii medii/superioare absolvite; • Cunostinte de contabilitate primara reprezinta un avantaj; • Experienta in e-commerce constituie un avantaj; • Experienta in activitatea de customer suport-minim 1an; Candidatul ideal: • Abilitati excelente de comunicare si relationare; • Orientare catre client; • Abilitati de rezolvare a problemelor; • Foarte bune ablitati de management al timpului si de organizare a sarcinilor; • Atentie la detalii; • Flexibiltate in raport cu atributiile specifice muncii; • Centrare pe rezultate; • Spirit de echipa. Beneficii • Salariu competitiv; • Oportunitate de activare si dezvoltare intr-o echipa profesionista; • Mediu de lucru placut si dinamic; • Produse la pret preferential.

1 pozitii disponibile 5 persoane au aplicat deja