Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutam pentru o prestigioasa companie de IT din Timisoara un Reprezentant Vanzari Servicii IT. Postul este in Timisoara. Activitatea consta in principal din vanzarea prin telefon a serviciilor EdiGrid catre clienti din Germania. Se va face un training la sediul firmei din Timisoara. Partea tehnica a produsului va fi explicata de reprezentanti ai echipelor de suport si programare, iar partea de vanzari de CEO via Skype. Clientii abordati sunt deja interesati de servicii de genul acesta. Target-ul este de 4 clienti noi pe luna. Alte responsabilitati: - pastrarea legaturii cu clientii via telefon si/sau e-mail - emiterea de facturi lunar - buna colaborare cu echipele de programare si suport Oferim: - Salariu fix atractiv; - Bonusuri pentru îndeplinirea target-urilor; - Orar flexibil; - Mediu de lucru primitor și entuziast;

Cerinte

- Limba germană avansat scris și oral; - Experiență relevantă în vânzări și/sau relații cu clienții; - Cunoștințe de bază sisteme ERP (comenzi, livrări, facturări între clienți); - Cunostinte IT de baza reprezinta un plus;

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

1 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja