Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

Responsabilitati: - Se ocupa cu activitatea de vanzare si promovare a produselor comercializate de societate; - Cunoaste intreg portofoliu de produse al firmei; - Extinde in permanenta portofoliul de clienti prin activitati specifice de vanzari si marketing de vanzari: deplasari la clienti, campanii de vanzare si promovare, demonstratii practice (activitate de birou - 80%, activitate de teren - 20%); - Ofera clientilor solutii la problemele acestora: asistenta in alegerea produselor, vanzarea produselor, servicii post-vanzare etc.; - Dezvolta si intretine relatiile cu clientii si partenerii; - Cunoaste si se mentine la curent in permanenta cu evolutiile pietei, cu produsele concurente, cu noutatile din domeniu; - Realizeaza targetele de vanzari si respecta procedurile de lucru din cadrul firmei; - Utilizeaza in cadrul procesului de vanzare sistemele de calcul si softurile din cadrul firmei respectand procedurile stabilite; - Intocmeste si prezinta periodic rapoarte de activitate; Beneficii: - Pachet salarial motivant şi bonificaţii în funcţie de performanţe; - Parte a unei companii cu recunoastere internationala; - Sanse reale de promovare în cadrul firmei.

Cerinte

Cerinte: - Experienta relevanta in vanzari, respectiv in domeniul industrial - tehnic, vanzari de echipamente, masini, utilajele industriale; - Cunoasterea fluxului de documente comerciale intre furnizori, clienti, parteneri; - Seriozitate, abilităţi tehnice, capacitate de a dezvolta un portofoliu de clienţi; - Persoană dinamică, atitudine flexibilă, orientată spre client, abilităţi foarte bune de comunicare şi negociere; - Capacitatea de a rezolva probleme în condiţii de stres, capacitate de lucru în echipă; - Permis auto – categoria B.

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai