Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Daca doresti sa te dezvolti pe plan profesional si iti place sa lucrezi intr-un mediu dinamic si motivant unde sa iti pui in evidenta abilitatile de bun vanzator, echipa noastra vrea sa te cunoasca! Descrierea jobului • Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti si promovarea portofoliului de produse; • Identificarea nevoilor clientilor, consilierea si dezvoltarea relatiei cu clientii; • Gestionarea procesului de vanzare: negociere, ofertare; urmarirea incasarilor; • Analiza concurentei, planificarea strategiilor si modalitatilor de abordare;

Cerinte

Candidatul ideal • Studii superioare absolvite; • Cunostinte in domeniul tehnic (produselor si solutiilor IT); • Experienta in vanzari - domeniul serviciilor IT; • Abilitati excelente de comunicare si negociere; • Capacitate de organizare si planificare a activitatii; ablitati de analiza si sinteza, atentie la detalii; • Seriozitate si perseverenta in atingerea obiectictivelor propuse; • Atitudine proactiva, orientare catre client si rezolvarea solicitarilor acestora; • Spirit de echipa. Beneficii • Salariu competitiv • Procent negociabil din proiectele concretizate • Masina de serviciu • Mediul de lucru placut intr-o echipa tanara si dinamica.

1 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja