Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Angajam o persoana talentata si activa pentru postul de Reprezentant de Vanzari - climatizare. Responsabilitati: - Gestioneaza portofoliul de clienti existenti si dezvoltarea continuu acest portofoliu pe partea de climatizare; - Cunoaste foarte bine gama de produse din domeniul rezidential, comercial si industrial; - Promoveaza produsele din portofoliu in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei; - Se deplaseaza in teritoriu cu masina de serviciu; - Intocmeste oferte de pret catre clientii companiei precum și comenzile de livrare; - Pregateste marfurile pentru expeditie cand este cazul; - Ofera suport tehnic clientilor companiei; - Este suport activ în creearea unei viitoare echipe de service pe partea de climatizare; - Intocmeste necesarul de stoc/de produse care trebuie aprovizionate; - Colaboreaza activ cu celelalte departamente ale companiei in vederea realizarii obiectivelor; - Realizeaza raportari periodice catre managementul firmei; - Participa la inventarul anual al produselor; - Pastreaza confidentialitatea datelor. Oferim: - Un loc de munca pe perioada nedeterminata, intr-un colectiv tanar si profesionist; - Salariu atractiv, in functie de calificari, experienta si rezultatele obtinute; - Bonuri de masă; - Telefon si calculator de serviciu; - Masina de serviciu. S.C. DTN-RO SRL are 10 ani in Romania in domeniul comercializarii aparatelor, sistemelor si componentelor de climatizare și de refrigerare, fiind parte a grupului slovac de firme DTN.

Cerinte

- Studii medii sau superioare; - Experienta de minimum 2 ani in vanzari; - Bune aptitudini organizatorice, de comunicare tehnică si negociere; - Persoană dinamica si tenace pentru atingerea obiectivelor de vanzari; - Seriozitate, flexibiliate si spirit de echipa; - Cunostinte de MS Office: Excel, Word, Outlook; - Permis de conducere cat. B; - Abilitatea de a lucra sub presiune. Reprezinta avantaje: - Experienta in domeniul climatizarii si/sau al frigotehniei; - Studii efectuate in domeniul tehnic sau economic; - Capacitate de a proiecta (sau de a invata sa proiecteze) sisteme de climatizare personalizate; - Experienta practica in domeniul climatizarii; - Cunoasterea limbii maghiare, slovace sau engleze.

1 pozitii disponibile 4 persoane au aplicat deja