Detalii loc de munca - Cluj Napoca

Descrierea jobului - Cluj Napoca

Dacă îţi doreşti un job cu adevărat provocator, într-un segment de piaţă care e în continuă creştere, LeadUp Academy îţi oferă oportunitatea de a face primii paşi spre o carieră în domeniul vânzărilor de autovehicule Reprezentant Vânzări şi Achiziţii Responsabilităţi: Urmărirea întregului proces de vânzare, de la achiziţie până la livrarea către client; Identificarea autovehiculelor, pe platformele/bazele de date folosite de companie, care corespund cu nevoile şi bugetul clienţilor; Colaborarea strânsă atât cu clienţii companiei, cât şi cu furnizorii externi sau personalul departamentului de achiziţii; Solicitarea de informaţii suplimentare de la furnizori cu privire la specificaţiile autovehiculelor, în funcţie de nevoile clientului; Oferirea de asistenţă clientului pe tot parcursul procesului de vânzare; Asigurarea de asistentă post-vânzare; Urmărirea fiecărei etape în achiziţionarea/vânzarea autovehiculelor, conform standardelor şi procedurilor interne ale companiei. Clientul nostru este compania care a lansat primul show-room virtual de autovehicule din Europa

Cerinte

Studii superioare (în curs sau finalizate); Cunoaşterea la nivel avansat a limbii engleze; Cunoaşterea la nivel avansat a unei alte limbi de circulaţie internaţională (germană, maghiară etc.); Foarte bune abilităţi de comunicare şi gestionare a timpului; Capacitatea de a identifica probleme/soluţii.

3 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai