Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Descrierea jobului: - prezinta, promoveaza si vinde produsele in conformitate cu standardele si politicile firmei; - prospecteaza piata și mareste portofoliul de clienti; - realizeaza targhetul de vanzari impus; - mentine relatia cu clientii existenti; - propune strategii noi pentru atragerea clientilor; - participa la negocieri comerciale; - asigura incheierea si semnarea contractelor; - urmareste incasarile conform politicii comerciale a companiei; - se asigura ca toate solicitarile clientilor din portofoliu sunt rezolvate si comunicate la timp acestora indiferent de natura lor; - obtine informatii despre piata si mediul de busines; - acorda consultanta tehnica privind utilizarea materialelor si punerea acestora in opera; - se informeaza asupra produselor similare existente pe piata (denumire, companii, punere in opera, comportament in timp, etc.) si intocmeste analiza comparativa cu produsele proprii comercializate; - participa la pregatirea documentatiei de prezentare a produselor, mostrelor, fiselor tehnice si a altor materiale; - participa la expozitii, simpozioane, conferinte, work – shop-uri etc; Beneficii: - salariu fix plus procent din vanzari; - programe de instruire si dezvoltare (exemplu – traininguri pentru dezvoltarea cunostintelor tehnice si abilitatilor comerciale); - masina, laptop si telefon de serviciu.

Cerinte

Studii: - studii superioare - absolvent Universitatea Tehnica de Constructii; - experienta minim 5 ani in vanzari de materiale /solutii sau proiectare pentru infrastructura de drumuri si cai ferate; - gestionare anterioara a unui portofoliu similar de produse; Cunoştinţe, Aptitudini & Abilităţi: - cunostinte operare PC: Windows, pachet Microsoft Office; - limbi straine: lb. engleza nivel avansat + avantaj cunoasterea altor limbi straine - permis auto categoria B; - abilitati de comunicare, negociere, planificare si spirit de echipa; - persoana activa, orientata spre rezultate si client; - disponibil la munca de teren, deplasari in tara si strainatate.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

Nivel minim de experienta necesara 2 - 3 ani

Limbi straine necesare Engleza

1 pozitii disponibile 6 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai