Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Iti doresti o cariera in vanzari ? Cautam un reprezentant vanzari pentru o companie importanta din Iasi specializata in organizare de targuri, expozitii, conferinte si festivaluri. Responsabilitatile postului: Promovarea unei imagini pozitive a companiei in relatia cu clientii. Dezvoltarea portofoliului de clienti, atat prin cresterea numarului de clienti noi, cat si prin retentia celor existenti. Identificarea de clienti potentiali in vederea incheierii si derularii contractelor de furnizare a serviciilor oferite de companie. Deplasarea la sediul clientilor pentru discutii si prezentari - Intocmirea si prezentarea de oferte. Negocierea si incheierea contractelor. Gestionarea portofoliului de contracte. Participarea la targuri si expo conferinte. Atingerea targetului lunar de vanzari si a obiectivelor individuale. Intocmirea de raportari periodice privind activitatea desfasurata. Beneficii : Pachet salarial atractiv compus din parte fixa si bonusuri in functie de realizari. Traininguri de specialitate. Reale posibilitati de dezvoltare profesionala si personala.

Cerinte

Experienta in domeniul vanzarilor B2B minim 2 ani. Pasiune pentru vanzari si oferire servicii. Abilitati de comunicare, prezentare si negociere. Foarte bune cunostinte de operare a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point). Dispus sa efectueze deplasari in zona de responsabilitate. Experienta in gasirea unor solutii privind vanzarile si consultanta. Reprezinta un avantaj cunoasterea limbilor engleza, ceha, maghiara. Capacitatea de a se incadra in deadline-uri si de a-si atinge targetul.

1 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja