Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru clientul nostru, companie care si-a castigat deja prestigiul pe piata de distributie a produselor oftalmologice, recrutam 1 reprezentant vanzari pentru zona de Sud-Vest a tarii. Activitatea se va desfasura pe teren, zona alocata acestei persoane fiind: Craiova, Mehedinti, Valcea, Gorj, Caras-Severin, Timis, Hunedoara, Sibiu, Alba Iulia, Pitesti si imprejurimi. Responsabilitatile postului: Promovarea imaginii companiei; Prezentarea si promovarea produselor in concordanta cu strategia companiei; Prezentarea in mod profesional a produselor pe care compania le ofera potentialilor clienti; Identificarea si dezvoltarea portofoliului de clienti; Mentinerea legaturii cu clientii; Indeplinirea planului de vanzari; Urmarirea si finalizarea procedurilor ce reglementeaza activitatile specifice. Beneficii Contract de munca pe o perioada nedeterminata; Sustinere in insusirea tehnicilor de invatare precum si in asimilarea cunostiintelor despre produsele vandute; Targete usor realizabile; Salariu fix + bonusuri din vanzari; Autoturism pus la dispozitie de angajator; Instrumente de lucru moderne (telefon, laptop, etc.)

Cerinte

Capacitate de a respecta termenele de finalizare si de asumare a responsabilitatii; Flexibilitate si disponibilitate pentru deplasari in zona; Capacitate de concentrare si usurinta in comunicare; Orientare spre construirea unei cariere in domeniu; Initiativa, perseverenta, dinamism; Abilitati dezvoltate de vanzare (abilitati de comunicare, persuasiune, negociere, adaptare si dezvoltare relatii interpersonale, pe perioada indelungata); Adaptabilitate la diferite tipologii de oameni, sociabilitate; Experienta in vanzari (pe teren) – minimum 3 ani; Permis de conducere cat. B; Limba engleza la nivel conversational si, preferabil, si limba italiana la nivel mediu.

1 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja