Detalii loc de munca

Descrierea jobului

- cunoasterea detaliata a produselor; - analiza comparativa cu competitorii (de cunoscut puncte tari/slabe a produselor in raport cu concurenta); - dezvoltare continua a cunostintelor privind domeniul tehnic; - dezvoltare continua a abilitatilor de vanzari; - gestionarea vanzarii de la preluarea comenzii pana la livrare, facturare, receptia plati si aftersales; - intocmire contracte, formulare de comanda, procese verbale, facturi si alte documente; - deplasari la clienti, furnizori; - participare la evenimente, expozitii de specialitate; - networking, construire profil LinkedIn si utilizare in comunicare cu clientii; - urmarirea si identificarea oportunitatilor din piata (ex. produse noi solicitate de clienti, care poti fi o oportunitate in dezvoltarea gamei de produse); - respecta valorile companiei (colegialitate, respect reciproc, focus pe rezultate si pe excelenta, responsabilitate fata de obiectivele comune, de crestere/dezvoltare); - comunicare business in linie cu valorile brand-ului; - completare rapoarte saptamanale / lunare de vanzari si de piata; - carnet de conducere cat. b - program L-V, deplasari 2 zile mediu / saptamana - beneficii slar fix + procent din vanzari

Cerinte

- dispus la multe calatorii - carnet de conducere - vanzarea in si outbound - communication skills - interesat/pasionat de domeniul tehnic - studii superioare finalizate - experienta vanzari B2B - in domeniul tehnic este un avantaj; - limbaj dezvoltat, sociabil, pozitiv, - program L-V, deplasari 2 zile mediu / saptamana

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Romana

Limbi straine necesare Engleza

1 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja