Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Firma BRAINS CONSULTING recruteaza pentru Clientul sau – important importator si distribuitor de articole sportive de marca: - reprezentant vanzari Timnisoara Responsabilitati: - sa prospecteze si sa viziteze retailerii de articole sportive din tara - sa vanda articolele apartinand brandurilor aflate in portofoliul companiei - sa tina legatura cu clientii (retailerii) - sa semneze contractele de colaborare - sa urmareasca incasarea facturilor - sa participe la evenimentele sportive de interes - sa alcatuiasca o baza de date specifica - sa participe la intalnirile internatonale cu furnizorii

Cerinte

Candidatul ideal : - sa fie responsabil si disciplinat - sa aiba experienta in vanzai B2B - distributia articolelor sportive constituie un avantaj - sa fie pasionat de sport - sa fie disponibil la deplasari in tara si in strainatate - sa cunoasca limba engleza la un nivel mediu/avansat - sa fie creativ si open mind

3 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja