Detalii loc de munca

Descrierea jobului

O companie lider care activeaza in zonele cele mai exclusiviste din Italia cauta reprezentant vanzari pentru produse cosmetice de calitate superioara. Compania isi desfasoara activitatea in cele mai importante centre comerciale care ofera spre vanzare cosmetice de inalta calitate (Milano - Carosello, Lago di Garda - il leone , Udine – Cita Fiera , Bergamo – Orio Center, Bologna - shopville gran reno , Roma - Euroma2 , Roma - Roma est , vincenza. Venice). Programul de lucru este intre 8-9 ore in functie de tura dubla. Exista o pauza la fiecare doua ore si o pauza mare de 40 de minute. Candidatii vor avea o zi sau doua liber pe saptamana in functie de necesitatea companiei. Intarzierea la programul de lucru sau inchiderea mai devreme este interzisa de politica mall-ului. Responsabilitati : Inventarul se va face atat la inceputul programului de lucru cat si la sfarsitul acestuia. In magazin se va face curatenie in fiecare zi. In fiecare duminica reprezentantul va face curatenie generala in magazin. Reprezentantul este responsabil cu intocmirea foii de inchidere care sa cuprinda un raport cu cele necesare pentru magazin. Orice lucru lipsa din stoc va fi platit de catre reprezentant. Intocmirea inventarului la inceputul si sfarsitul programului. Atragerea de noi clienti. Furnizarea de suport tehnic pentru potentiali clienti. Mentinerea spatiului de lucru curat. Abilitati lingvistice : engleza sau italiana – nivel conversational

Cerinte

Informatii aditionale : Candidatii trebuie sa posede cunostinte la un nivel ridicat despre produse si sa fie prezentabili in orice moment. Mancarea si bautura nu sunt permise in magazin. Toate obiectele personale inclusiv alimentele si bauturile vor fi tinute in dulapul personal. In incinta magazinului,reprezentantii trebuie sa pastreze un ton al vocii normal si sa prezinte un comportament adecvat. Reprezentantul trebuie sa se poarte politicos si sa nu intre in dispute cu clientii sau cu staff-ul mall-ului. Orice problema trebuie raportata doar managerului. Codul vestimentar : Candidatii trebuie sa sa fie bine imbracati in mod casual. Tricou si pantaloni negri.Incaltamintea poate fi de orice culoare – sa fie confortabila si sa arate bine. Un reprezentant de vanzari in domeniul cosmeticelor trebuie sa se ridice la anumite standarde de igiena personala (unghiile,parul,hainele). Fiecare angajat este obligat sa studieze Codul de Conduita al companiei si sa memoreze pitch-ul de vanzari,un discurs simplu care are menirea de a-i ajuta pe angajati sa inceapa lucrul. Fiecare angajat sosit in Italia va fi programat in mod corespunzator si vor fi transportati de la aeroport direct in locul unde vor locui. In prima zi,candidatii vor merge la sediul companiei pentru o intalnire in care vor fi explicate toate procedurile companiei.De asemenea,procedurile birocratice si numarul de securitate vor incepe. Angajatii trebuie sa ia in considerare faptul ca exista posibilitatea de transfer in alte locatii sau orase in vederea imbunatatirii vanzarilor sau a salariului.

10 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja