Detalii loc de munca

Descrierea jobului

STARJOBS recruteaza Reprezentanti vanzari pentru clientul sau din Cluj-Napoca, importator si distribuitor specializat cu peste 15 ani experienta in domeniul compresoarelor de aer si al uneltelor pneumatice. RESPONSABILITĂȚI: - să identifice, contacteze clienţi noi, cărora le prezintă produsele şi serviciile firmei; - să prezinte noile produse clienţilor vechi; - să stabilească traseul zilnic ȋn funcţie de priorităţile firmei cu gestionarea timpului alocat activităţilor de prezentare a produselor-serviciilor tuturor clienţilor programaţi; - să identifice şi să analizeze tendinţe de marketing şi vânzări ale produselor proprii şi produselor concurente ȋn zona alocată; - să participe activ la mărirea portofoliului de clienţi; - să întreţină relaţiile cu clienţii deja existenţi; - să încaseze creanţele de la clienţii cu care colaborează; - să respecte regulamentele şi politicile companiei; - să menţină relaţia cu actualii clienţi.

Cerinte

Cerinte: - minim 4 ani experienta in vanzari (experienta in vanzari echipamente pneumatic si compresoare constituie avantaj); - studii tehnice superioare in domeniul mecanic, automatizari; - aptitudini de vanzari produse tehnice si disponibilitate de invatare; - disponibilitate de călătorie în afara județului de reședință; - cunoașterea limbii engleze este un avantaj (necesară pentru înțelegerea training-urilor externe – la furnizori); - cunoașterea limbii maghiare este un avantaj - carnet de conducere categoria B. Vom contacta numai candidatii cu profil corespunzator pozitiei in maxim 3 saptamani. Oferim: - Salariu negociabil - Bonificatii - Suport logistic si tehnic

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Romana

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja