Detalii loc de munca - București si altele

Descrierea jobului - Cluj Napoca si altele

Recrutam activ pentru clientul nostru, companie din industria textile - producator articole de imbracaminte 100% export, pentru cele mai apreciate branduri din lume, ex. Prada, Maxmara, Versace persoana responsabila pentru activitatea financiar - contabila a societatii/analiza financiara/strategii economice. (loc de munca in Jud.Vrancea - se asigura suport si prima de relocare) Responsabilitatile postului: - Dezvolta si revizuieste sistemele de raportare financiara pentru a raspunde nevoilor societatii; - Intocmeste si elaboreaza raportari financiare catre managementul superior al societatii; - Asigura, urmareste si verifica efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor contabile; - Elaboreaza analiza contului de profit si pierderi; - Urmareste cash-flow management; - Calculeaza si analizeaza indicatorii financiari de performanta a firmei; - Elaboreaza strategiile privind costurile si administrarea bugetelor; - Mentine relatia cu autoritatile de control si taxe; - Indruma si/sau controleaza activitatea contabililor cu care colaboreaza (4-6 persoane in departament); - Urmareste evidenta relatiilor financiare cu partenerii companiei. Se ofera: - Pachet salarial atractiv de recompensare; - Suport asigurat pentru relocare + prima relocare:- locul de munca in Jud. Vrancea (se ajuta si familia); - CIM – perioada nedeterminata, Auto, telefon, laptop; - Program de munca: L-V 8.00 - 17.00, cu pauza.

Cerinte

- Studii Superioare Economice – licentiat; - Experienta intr-un departament financiar – minim 6 ani, de preferat productie; - Limba Engleza si lb.italiana avantaj; - Bune cunostinte operare PC; avantaj OPEN OFFICE CALC si alte programe specifice contabilitatii computerizate; - Personalitate puternica (indiferent de sex feminin sau masculin) si bine organizata; - Abilitati de comunicare, planificare, coordonare, analiza, sinteza, strategie pe termen lung; - Cunostinte de legislatie financiar - contabila la zi.

1 pozitii disponibile 5 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai