Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

- Contabilitate independentă (înregistrarea facturilor către clienți, extrase de cont, operațiuni casă, documente interne, controlul înregistrărilor facturilor de furnizori, contabilitatea activelor) - Prelucrarea contabilității salariilor și evidența personalului - Depunerea lunară/anuală a declarațiilor fiscale la Administrația Financiară - Întocmirea balanțelor lunare și a bilanțului anual cu sprijinul șefilor de departament din Cehia - Comunicare zilnică cu alte departamente ale companiei, înțelegere bună a proceselor companiei - Sprijinirea departamentului de Controlling în întocmirea analizei lunare a deviațiilor (valoare reală / buget / an precedent) - Pregătirea documentelor pentru auditul financiar, comunicarea cu auditorii, experții contabili și autorități - Cunoasterea, urmarirea si aplicarea legislatiei financiar-contabile precum si de HR din Romania - Indeplinirea sarcinilor HR necesare si obligatorii din punct de vedere legal si fiscal

Cerinte

- Experiență multianuală în contabilitatea financiară, controlling și de personal într-o întreprindere de producție - Cunoștințe bune de legislație contabila și fiscala - Cunoștințe SAP constituie un avantaj major - Cunoștințe MS Excel (MS Office) obligatorii - Cunoașterea limbii engleze SAU germane este obligatorie - Independență, flexibilitate, simț al răspunderii, atenție sporită - Responsabil HR

2 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai