Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Responsabilitati:  Planifică, organizează şi supervizează activităţile specifice departamentului de resurse umane;  Identifica nevoile in materie de personal in cadrul intreprinderii si previzioneaza in timp util inlocuirea personalului;  Organizează si coordonează intreg procesul de recrutare şi selecţie de personal pentru posturile vacante, aprobate de conducerea întreprinderii;  Este direct responsabil de selecţia CV-urilor, intervievarea şi testarea candidaţilor;  Se ocupa de realizarea bazei de date de candidati;  Participa la diverse activitati, workshopuri in vederea imbunataririi metodelor de motivare, evaluare si organizare a personalului intreprinderii;  Implementeaza instrumente/teste de evaluare a performantelor personalului, personalitate si strategii de dezvoltare personala;  Gestioneaza personalul din cadrul intreprinderii, solutioneaza problemele de ordin intern si mediaza conflictele dintre angajati (daca este cazul);  Asigură interpretarea corectă şi aplicarea politicilor de personal ale firmei ;  Identifica si implementeaza strategii de dezvoltare a departamentului Resurselor Umane;  Urmăreşte şi răspunde de activitatea de sanctionare a personalului conform normelor legale, prevederilor CIM si Regulamentului intern;  Planifică si coordonează orientarea noilor angajaţi pentru a facilita integrarea acestora in organizaţie, urmărind la anumite perioade evoluţia acestora, din punct de vedere a performanţelor profesionale şi adaptabilitatea acestora la cerinţele companiei ;  Realizează şi raportează o serie de situaţii cerute de conducerea societatii cu privire la resursele umane din companie;  Asigură protocolul în cadrul intâlnirilor, în conformitate cu cerinţele zilnice ;  Preia, înregistreaza, distribuie la compartimentele implicate, îndosariează şi arhivează corespondenţa şi mesajele primite din partea partenerilor, clienţilor şi a celorlalţi angajaţi;  Elaborează şi redactează documentele şi situaţiile cerute de management.

Cerinte

Se cere:  Studii superioare finalizate – Psihologie/ Resurse Umane;  Cunoştinţe operare PC (Pachet Office);  Cunoaşterea prevederilor Codului muncii in vigoare si a altor legi referitoare la relatiile de munca;  Cunoştinţele de limbă engleză scris şi vorbit – reprezinta un avantaj;  Capacitate foarte bună de comunicare şi relaţionare;  Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor şi locului de muncă;  Capacitate de a respecta termene limită;  Atenţie către detalii;  Posedă aptitudini de planificare, organizare şi control al activitaţii, de luare de decizii, iniţiative. Se ofera:  Contract de munca pe durata nedeterminata, norma intreaga, in Iasi;  Program de lucru: LUNI – VINERI (40h/saptamana);  Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere;  Pachet salarial atractiv si motivant, negociabil, in functie de experienta.

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja