Detalii loc de munca

Descrierea jobului

- Urmarirea si analiza permanenta a pietelor globale, a tendintelor acestora pe termen mediu si lung; - Raportari si analize de portofoliu, incluzand comentarii despre evolutiile periodice, furnizare de previziuni; - Evaluarea situatiilor de risc in zonele alocate, din punct de vedere economic, sociologic, geopolitic; - Revizuirea politicilor de management al riscurilor si a metodologiei de masurare a expunerii la risc; - Realizarea strategiilor de preintampinare a riscurilor; - Intocmirea, analiza si sinteza rapoartelor cantitative si calitative; - Evaluarea impactului activitatii asupra obiectivelor propuse si asupra resurselor umane; - Monitorizarea in timp a progresului atins fata de obiectivele propuse (la nivel local sau regional). Beneficii: - Mediu dinamic si provocator; - Dezvoltare personala si profesionala de-a lungul activitatii in cadrul companiei ( feedback permanent, programe periodice de training); - Stabilitate, contract de munca incheiat pe perioada nedeterminata; - Expunerea permanenta la un mediu de lucru multicultural.

Cerinte

- Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare ( Relatii Economice Internationale; Relatii Internationale / Studii Europene; Sociologie; Stiinte Politice); - Capacitatea de a evalua situatia si de a lua decizii prompte; - Capacitate de planificare si organizare a activitatilor specifice; - Disponibilitate pentru deplasari in zona data in competenta; - Abilitati lingvistice dezvoltate; - Rezistenta la lucru in conditii de stres; - Experienta in realizarea de proiecte de cercetare / articole academice, reprezinta un avantaj.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

4 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja