Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

• Organizeaza si coordoneaza executarea, in conditii optime, a lucrarilor de tinichigerie autovehicule, urmarind respectarea procedurilor de lucru si a standardelor de calitate impuse de catre constructor • Comunica clientului defectiunile constatate, solutiile de remediere propuse precum si costul estimativ al acestora • Obtine acordul clientului pentru executarea lucrarilor, iar in cazul in care acesta nu doreste efectuarea tuturor reparatiilor pe segmentul de tinichigerie, face o mentiune in acest sens pe comanda de service semnata de catre client • Raspunde de planificarea executarii lucrarilor pe segmentul de tinichigerie autovehicule si programarea clientilor, in functie de urgenta si amploarea lucrarilor, de capacitatea de lucru a service-ului, de forta de munca disponibila etc. • Repartizeaza personalului calificat din subordine, lucrarile de tinichigerie si stabileste impreuna cu acesta care sunt piesele de schimb, sculele si echipamentele necesare executarii lucrarilor • Supervizeaza procesul de identificare, comandare si gestionare a pieselor de schimb, consumabilelor, pieselor uzate, reconditionate etc. • Semneaza devizele de lucrari, dupa efectuarea verificarilor, indicand modalitatea de plata a serviciilor de service prestate si dispune facturarea acestora • Instrumenteaza dosarele de dauna si comunica cu inspectorii de daune • Colaboreaza cu sefii de atelier pe segmentul mecanica • Mentine echilibrul intre Client-Asigurator-EVW astfel incat sa nu existe nemultumiri Se ofera: • Pachet salarial atractiv • Training permanent • Posibilitati de dezvoltare profesionala intr-o companie de succes

Cerinte

• Pregatire tehnica, de preferat in domeniu sau in domenii conexe (componente, piese auto) • Minimum 2 ani experienta in domeniul reparatiilor de camioane • Cunostinte de diagnoza • Abilitati de lucru in echipa • Capacitate rapida de asimilare a cunostintelor de natura tehnica

Restrictii

Nivel minim de experienta necesara 1 - 2 ani

1 pozitii disponibile