Detalii loc de munca

Descrierea jobului

În calitate de Șef Echipă Logistică principalele tale responsabilități vor fi: - Stabilirea activităților zilnice și verificarea îndeplinirii acestora de către echipa din subordine, conform planului stabilit; - Optimizarea proceselor și activității de la nivelul platformei logistice prin corecta procesare a loturilor recepționate; - Asigurarea și verificarea calității muncii prin aplicarea procedurilor interne ; - Asigurarea atingerii obiectivelor impuse prin ameliorarea continuă a procedurilor și metodelor de lucru; - Evaluarea activității membrilor echipei, identificarea eventualelor probleme și propunerea de soluții pentru remedierea acestora; - Animarea și consolidarea relațiilor dintre membrii echipei; - Controlul aplicării corecte și a respectării normelor in domeniul SSM si PSI la nivelul platformei logistice, și identificarea și propunerea de soluții în ceea ce privește potențialele riscuri. Beneficii: - Formare la nivel internaţional; - Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes; - Pachet salarial atractiv.

Cerinte

Căutăm o persoană cu atitudine proactivă, spirit de inițiativă și cu abilități manageriale pentru un proiect în plină dezvoltare în zona de vest. Pentru reușita în această misiune este nevoie de: - Experiență relevantă în Logistică/ Aprovizionare/ Platforme logistice/ Depozite etc.; - Experiență în coordonarea de echipe mixte de cel puțin 10 persoane; - Cunoștințe de limba franceză – nivel minim B2; - Experiență în inițierea, implementarea și coordonarea de proiecte; - Disponibil, corect, implicat în munca sa; - Foarte bune abilități de organizare; - Bune abilități de comunicare şi motivare; - Reale calități de adaptare, pragmatism și leadership; - Cunoștințe în utilizarea programelor din pachetul Office (Excel prioritar) și SAP (reprezintă un avantaj); - Disponibilitate la formare în Franța.

1 pozitii disponibile 30 persoane au aplicat deja