Detalii loc de munca

Descrierea jobului

B&C Exclusive, importator si distribuitor de produse make-up profesionale, cauta SPECIALIST COMUNICARE / PR. Responsabilitati: - Participa la elaborarea planului anual de promovare si PR al companiei; - Gestioneaza bugetele de marketing ale companiei; - Organizeaza campanii de mailing si gestioneaza bazele de date; - Se ocupa de imaginea companiei la targuri si expozitii; - Administreaza platformele de comunicare online ale companiei; - Elaboreaza instrumente de monitorizare a imaginii companiei si de masurare a eficientei activitatii de promovare si PR; - Participa la elaborarea materialelor de promovare ale companiei impreuna cu departamentul intern de grafica (pentru elaborarea layoutului); - Raspunde de corectitudinea si profesionalismul informatiilor transmise atat in exteriorul cat si in interiorul companiei.

Cerinte

- Studii superioare; - Abilitati de comunicare si negociere; - Bun organizator si finalizator de proiecte; - Cunoscator al tehnicilor si canalelor de promovare; - Receptiv, proactiv, flexibil si creativ; - Capabil de a lucra in echipa; - Buna cunoastere a limbii engleze; - Cunostinte PC: Pachetul MS Office; - Experienta in domeniul promovarii si PR-ului reprezinta un avantaj. Oferim: - Un pachet salarial atractiv - Formare profesionala - Oportunitati de promovare - Conditii de munca la standarde europene - Sansa de a face parte dintr-o echipa tanara, dinamica si profesionista.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja