Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Brașov

Descrierea jobului - Brașov

Descrierea jobului: • Comunica zilnic cu distribuitorii si clientii finali si raspunde la solicitari venite prin telefon, fax, e-mail, green-line, clientii care vin in birou; • Informeaza clientii cu privire la aspecte relevante precum: produse, livrari, preturi etc. • Proceseaza comenzi si expedieaza oferte, facturi si facturi proforme catre distribuitori si clienti finali in SAP • Urmareste scadenta platilor clientilor si se asigura ca nici unul dintre ei nu a depasit limitele agreate • Intocmeste facturile storno pentru produse – bazate pe NIR si avans marfa, facturi bonus • Expedieaza contractele de distribuitori si mentine la zi fisierul cu aceste contracte • Intocmeste si expedieaza contractele de standuri Se ofera: • Mediu de lucru placut; • Salariu fix+ tichete de masa;

Cerinte

Manpower recruteaza Specialist Relatii Clienti Locatie: Brasov Cerinte: • Orientare catre client; • Orientare catre realizarea obiectivelor; • Abilitati de comunicare, abilitati de ascultare activa; • Experienta in sfera relatiilor cu clientii; • Experienta pe un post similar reprezinta avantaj.

1 pozitii disponibile 7 persoane au aplicat deja
Festivalul economiei germane