Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutam pentru o importanta companie din Austria 20 de sudori constructori telescaune. Compania are 2500 de angajați, iar pana in prezent a construit mai mult de 14.500 de instalații de transport pe cablu pentru clienți din 88 de țări. Descriere: Conditii salariale: 1615 Euro net pe luna Numarul de ore lucratoare/luna: 167 ore Locatia: vestul Austriei Experienta necesara: minim 3 ani Perioada contractului: februarie-decembrie 2015 Angajatorul ofera sprijin in gasirea unei cazari si un bonus de 15 euro pentru fiecare zi de lucru, ca ajutor pentru cazare Responsabilitati: · citirea si interpretarea planurilor/desenelor tehnice · efectuarea sudurii MAG in otel · sudarea materialelor mai groase de 12 mm · lucrul in fabrica la sudarea, pre-asamblarea si asamblarea telescaunelor, stalpilor, cablurilor de otel, rolelor etc.

Cerinte

· OBLIGATORIU cunoasterea limbii germane la nivel intermediar (va avea loc un interviu in limba germana cu angajatorul) · detinerea unei autorizatii MAG valabile · cunoasterea sudurii in toate pozitiile (in special cap la cap si la colt) · experienta de minim 3 ani in constructii de otel grele ( constituie avantaj experienta din tarile: Austria, Germania, Elvetia) · disponibilitatea de a face ore suplimentare · disponibilitate de a lucra in ture · utilizarea robotilor de sudura constituie avantaj

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

20 pozitii disponibile 37 persoane au aplicat deja