Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru un renumit santier naval din FRANTA cautam SUDORI cu autorizatie Bureau Veritas Se vor construi aproximativ 27 nave militare din aluminiu. Informatii suplimentare Se lucreaza atat individual cat si in echipa Candidatii trebuie sa isi asume responsabilitatile pentru piesele sudate Se lucreaza in schimburi, ora 6 până la 14pm - 14pm la 22pm. Perioada contractului - Minim 6 luni / până la 2 ani Salariul - 2100E netto / lună Cazare - oferita de angajator Data incepere activitate 15 martie 2016

Cerinte

Responsabilitati Experienta cu aparat de sudura Kemppi și Fronius, Procedeul de sudura : (asamblarea a două piese din metal, împreună, fie că sunt perpendiculare sau la un unghi), pozitiile de sudura in care se lucreaza sunt ( cap la cap, la colt, vertical, orizontal, cornisa, peste cap) grosimea materialelor este intre 3 -4 mm candidatii trebuie sa stie sa interpreteze plan si sa identifice dupa plan procedeul de sudura, experienta cu sârmă de aluminiu AWS ER 5183, Materiale cu care lucrează sunt: ​​Aluminiu 5083 H111, Grosimea materialului este: mai mare sau egală cu 4 ale sudurii de colt, si mai mare sau egală de 5 pentru sudura cap la cap, În funcție de materialele din care se vor folosi alt tip de procedeu de sudare, de exemplu: pentru procesul de sudare MIG de aluminiu. Necesar Candidatii trebuie sa fie calificati pe DN 476 pentru MIG (Bureau Veritas) 131 (aluminiu) sau 135, 136 (oțel) Experiența cu desene tehnice,: 40% dintre candidați trebuie să vorbească limba franceză.

15 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja