Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Cautăm îngrijitoare pentru doamna Maximiliana Localizarea: Laufenburg Data plecării: 27.04.215 În prezent suntem în căutarea de îngrititor/oare pentru domnul Maximilian. Merge singur dar cu ajutătorul, îi trebuie ajutor. Are Parkinson și și este de multe ori apatic, confuz și uită despre multe lucruri.În plus, acesta are o tumoare și are nevoie de ajutor schimbarea scutecelor.În prezent familia are grijă de el. Responsabilități: Îngrijitoarele vor avea grijă de vârstnic, de bunăstarea lui, dar și regular de igiena si toaleta, ajutor în îmbrăcare și dezbrăcare sau schimbarea pampersului-chilotilor. De asemena Îngrijitoarea va avea grijăm de casă, cumpărături, pregătirea meselor, dar și călcare sau spălarea rufelor. Oferim: - asigurare - muncă legală și sigură - salariu atractiv - lucru adaptat la predispozițiile și așteptările candidaților - garantăm cazare și mâncare - acoperirea costurilor de călătorie în ambele părți - oferim coordinator și sprijinirea echipei noastre

Cerinte

Căutăm femei care au experiența în domeniul îngrijirii persoanelor vârstnice și care cunosc suficient limba germană. Îngrijitoarea trebuie să fie nefumătoare. Este binevăzut permis de conducere activ.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

Nivel minim de experienta necesara 6 - 12 luni

Limbi straine necesare Germana

10 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja