Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Candidatul ideal: Esti in cautarea unui job care iti pune la incercare abilitatile de persuasiune si cunostintele despre oameni? Iti doresti o evolutie profesionala intr-un mediu unde vei interactiona cu industrii competitive si inovatoare? Alatura-te echipei noastre si ai sansa unei cariere de succes! Ne dorim: o 3+ ani experienta in vanzari pe segmentul B2B; o Sa ai cunostinte avansate de limba engleza; o Sa ai cunostinte vaste de utilizarea aplicatiilor din gama Microsoft (Word, Excel, Power Point,etc); o Sa ai o atitudine pozitiva si sa fii pasionat/a de interactiunea cu clientii; o Sa comunici cu usurinta si sa iti faca placere sa negociezi; o Sa fii o persoana dinamica orientata catre rezultate; o Sa ai o gandire logica dar „out of the box” ; o Sa dai dovada de initiative; o Sa iti poti planifica/organiza timpul si activitatea astfel incat la sfarsitul zilei sa pleci cu zambetul pe buze.

Cerinte

Cum arata o zi la serviciu: o In calitate de sales development specialist vei fi persoana cu care potentialii clienti vor interactiona si principala ta responsabilitatea va fi sa faci cold calling in vederea identificarii de noi client; o Te vei ocupa de prospectarea pietei in vederea construirii unei baze de date de prospecti si vei genera lead-uri calificate; o Vei identifica nevoile prospectilor si vei elabora oferte comerciale pentru acestia; o Tu vei fi persoana care dezvolta relatii profesionale si de durata cu prospectii; o Te vei ocupa de promovarea companiei si a serviciilor oferite; o Vei propune noi modalitati de crestere a vanzarilor; o Vei monitoriza licitatiile publice.

2 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja