Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Esti in cautarea unui job care iti pune la incercare abilitatile de persuasiune si cunostintele despre oameni? Iti doresti o evolutie profesionala intr-un mediu unde vei interactiona cu industrii competitive si inovatoare? Alatura-te echipei noastre si ai sansa unei cariere de succes! Ne dorim: o 3+ ani experienta in vanzari pe segmentul B2B; o Sa ai cunostinte avansate de limba engleza; o Sa ai cunostinte vaste de utilizarea aplicatiilor din gama Microsoft (Word, Excel, Power Point,etc); o Sa ai o atitudine pozitiva si sa fii pasionat/a de interactiunea cu clientii; o Sa comunici cu usurinta si sa iti faca placere sa negociezi; o Sa fii o persoana dinamica orientata catre rezultate; o Sa ai o gandire logica dar „out of the box” ; o Sa dai dovada de initiative; o Sa iti poti planifica/organiza timpul si activitatea astfel incat la sfarsitul zilei sa pleci cu zambetul pe buze.

Cerinte

Cum arata o zi la serviciu: o In calitate de sales development specialist vei fi persoana cu care potentialii clienti vor interactiona si principala ta responsabilitatea va fi sa faci cold calling in vederea identificarii de noi client; o Te vei ocupa de prospectarea pietei in vederea construirii unei baze de date de prospecti si vei genera lead-uri calificate; o Vei identifica nevoile prospectilor si vei elabora oferte comerciale pentru acestia; o Tu vei fi persoana care dezvolta relatii profesionale si de durata cu prospectii; o Te vei ocupa de promovarea companiei si a serviciilor oferite; o Vei propune noi modalitati de crestere a vanzarilor; o Vei monitoriza licitatiile publice. Descrierea companiei: Valoris Center este una dintre cele mai importante companii romanesti din domeniul serviciilor de contact center, avand peste 9 ani de experienta in piata de outsourcing. Interactionam cu clienti din toata lumea, folosindu-ne de telefon, email, live chat sau social media, iar in activitatea noastra zilnica folosim atat limba romana, cat si alte 7 limbi straine. Valoris Center desfasoara proiecte pentru clienti importanti din mai mult de 10 industrii diferite, iar candidatii care aleg sa faca parte din echipa Valoris Center au ocazia sa isi inceapa cariera alaturi de companii de renume. Aplica acum si vino la interviu pentru a afla mai multe detalii!

3 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja