Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Supraveghează și coordonează echipa sales din subordine. Prospectează piața și atrage clienți noi, interesați de serviciile companiei. Gestionează relațiile cu partenerii (contactare, ofertare, negociere, asistență). Elaborează proiectele de strategie și politici de vânzări (oferta turistică, programe turistice, comercializare, tarife-prețuri, promovare) pentru evenimente organizate și servicii de cazare. Negociază contracte cu clienții companiei. Își atinge targetele individuale de vânzări (întâlniri, venituri, etc). Motivează echipa pentru atingerea obiectivelor de vânzări ale departamentului. Participă activ la acțiunile de promovare a serviciilor companiei (târguri și expoziții, rețele on-line). Participă la recrutarea, instruirea și evaluarea angajaților din subordine. Întocmește și analizează rapoartele de vânzări și propune măsuri de maximizare a veniturilor. Soluționează reclamațiile clienților cu suportul celorlalte departamente din companie. Supraveghează respectarea regulilor interne ale companiei și ale angajaților din subordine și sesizează abaterile. Se asigură de eficiența si acuratețea modului în care se transmit informațiile interdepartamentale (recepție, F&B, etc).

Cerinte

Pentru hotelul – bijuterie a lanțului nostru, Grand Hotel Continental 5*, căutam un manager ambițios, pasionat de hotelărie și orientat către rezultate pentru coordonarea echipei de vânzări și implicarea în maximizarea veniturilor hotelului. Locația postului: Calea Victoriei, 56 Subordonare: către Directorul Executiv Ești candidatul ideal dacă ai: Foarte bune abilitați de comunicare, negociere si vânzare Abilitate de coordonare și motivare a unei echipe de vânzări Bune abilitați de organizare și de prioritizare a activităților Atitudine pozitivă, amabilitate Inițiativă și perseverență Înalt nivel de responsabilitate. Dinamism Ținută profesională, prezență agreabilă. Studii superioare economice, turism sau management. Experiența în vânzări în domeniul hotelier – minim 2 - 3 ani, de preferat cu coordonare de echipă/e. Cunoștințe temeinice despre piața hotelieră din București. Limba engleză - obligatoriu (vorbit și scris). Operare PC: Microsoft Office, Internet, sistem de gestiune hotelieră Opera Sales&Catering (constituie avantaj). Permis de conducere. Oferta (bonusuri, beneficii): Salariu fix negociabil în funcție de experiența relevantă în domeniu și în acord cu grila de salarizare a companiei. Planuri de Dezvoltare Profesională și training, activități sociale în cadrul companiei.

1 pozitii disponibile 4 persoane au aplicat deja