Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Prospectează piața, cererea de servicii turistice și evenimente (locale, naționale, regionale, intenaționale) care pot influența promovarea și vânzarea serviciilor lanțului Continental Hotels și ale sucursalelor Prezintă propuneri de creștere a veniturilor, în baza analizelor de piață efectuate Contactează clienți existenți și clienți potențiali, stabilește întâlniri, prezintă în cadrul întâlnirilor serviciile lanțului hotelier, concepe oferte, negociază, încheie contracte de colaborare lanț etc. Contribuie la fidelizarea oaspeților și la dezvoltarea programului de fidelitate Continental Hotels Actualizează informațiile despre clienți în sistemul de gestiune hotelieră (Opera) Asistă clienții în organizarea evenimentelor lor (ofertă, negociere, semnare contract, meniuri, avansuri etc.) Participă la acțiunile de promovare organizate pe plan local, național și internațional conform programului de vânzări Realizează analize și rapoarte periodice de activitate/vânzări Oferta: Salariu fix negociabil în funcție de experiența relevantă în domeniu și în acord cu grila de salarizare a companiei; Planuri de Dezvoltare Profesională și training, activități sociale în cadrul companiei. Îți plac provocările? Ești genul de persoană care îți propui obiective, inclusiv personale, și nu renunți până nu le atingi? Ești: – dinamic(ă), spontan(ă) – persoană cu un înalt nivel de responsabilitate – proactiv(ă) și perseverent(ă) – flexibil(ă), optimist(ă) și teamplayer? Ai: – plăcerea de a vinde și a negocia – charismă și fler – atitudine pozitivă – aspect fizic plăcut și ținută profesională? Atunci locul tău este în echipa de Vânzări a hotelului Hello Hotels, aflat la doar 3 minute de metrou Gara de Nord!

Cerinte

Candidatul ideal: Capacitate de analiză și structurare a informației; Bune abilități de organizare și de prioritizare a activităților; Atitudine pozitivă, amabilitate; Dornic să învețe lucruri noi, atitudine proactivă; Inițiativă, creativitate, orientare către rezultate și perseverență; Abilități de comunicare și abilități de negociere și vânzare foarte bune; Înalt nivel de responsabilitate; Ținută profesională, prezență agreabilă, dinamism. Cerințe: Studii superioare economice și/sau de turism; Limba engleză la nivel conversațional (vorbit și scris); Cunoașterea altor limbi străine constituie avantaj; Foarte bune abilități de operare PC (Excel, Word, alte programe); Experiența în domeniul vânzărilor și/sau cel hotelier – constituie avantaj.

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai