Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru una dintre Clinicile Stomatologice din zona de vacanță Pădurea Neagră, Villingen –Schwenningen din Germania căutăm pentru un angajament pe termen lung: ASISTENT/Ă STOMATOLOGIE M/F OFERIM ȘCOLARIZARE + LOC DE MUNCĂ PLĂTIT Responsabilități:  Asistență pentru tratamente dentare  Asistență în tratamente chirurgicale maxilo-faciale  Pregătirea instrumentarului medical ( curățare, dezinfectare, sterilizare)  Tratarea pacientului cu grijă și responsabilitate  Utilizarea PC-ului pentru documentarea tratamentelor și inregistrarea pacienților

Cerinte

Cerințe/Profilul candidatului – candidații se pot regăsi în următoarele variante: Varianta 1:  Formare finalizată ca Asistent/ă de stomatologie Varianta 2:  Mai mulți ani de experiență practică în domeniul medical Varianta 3:  Liceul absolvit/ sau studii superioare absolvite( chiar și în alt domeniu) Dar cu dorința de a învăța și a profesa în domeniul stomatologic General valabil:  Motivat, conștiincios, harnic și flexibil  Un aspect prietenos și competent  Cunoștințe de limbă germană Clinica Stomatologică oferă: FOARTE IMPORTANT: Pentru variantele 2 si 3- se oferă școlarizare pentru postul de asistent/ă stomatologie  Un mediu interesant și provocator de lucru, într-un spațiu modern cu aparaturi avansate  Compensații bazate pe performanță  Un loc de muncă sigur, cu angajament de lungă durată  Sprijinul nostru pentru : Integrarea la locul de muncă; medierea unei locuințe

2 pozitii disponibile 10 persoane au aplicat deja