Detalii loc de munca

Descrierea jobului

SC MECORD SIROCO Oradea, o companie cu tradiție în producția încălzitoarelor și accesoriilor pentru autovehicule, dorește să-și dezvolte echipa de producție cu o persoană calificată în poziția de sculer matrițer Responsabilități: -execută lucrări specifice de sculărie (ajustare, găurire, filetare, tușare și finisare) -pregătește semifabricatele care urmează a fi procesate -asamblează piesele rezultate în urma prelucrărilor pentru realizarea sculelor, dispozitivelor, verificatoarelor -depistează defecte de exploatare a dispozitivelor, matritelor, stantelor -ia măsuri practice pentru înlăturarea cauzelor defecțunilor cu respectarea condițiilor impuse de documentație -ajustează și montează sculele, verificatoarele, matritele de decupat, presat la rece si cald, a modelelor din metal

Cerinte

Cerințe: -studii medii/școală profesională cu profil tehnic -cursuri de pregătire:curs de calificare sau de perfecționare în meseria de sculer matrițer sau altele inrudite -cunoştințe de desen tehnic -cunoştinţe ale fazelor de prelucrare a metalelor -seriozitate Beneficii: -salariu atractiv în funcție de experiență -echipă stabilă -mediu de lucru plăcut -program de lucru de la 7.00-15.00, vinerea de la 7.00-14.00 -susținere și instructaj tehnic în procesul de inițiere

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja