Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Clientul nostru, cabinet de avocatura, cauta pentru biroul sau o persoana atenta, meticuloasa si cu experienta in domeniul mentionat pe functia de Secretara. Sarcinile si responsabilitatile functiei - Primirea clientilor si anuntarea persoanelor de contact din cadrul biroului; Asigurarea protocolului in cadrul intalnirilor cu clientii care vin; - Redactarea contractelor; - Realizarea platii taxelor; - Depunere de dosare pentru instanta; - Ridica documente necesare desfasurarii activitatii; - Sortarea si inregistrarea corespondentei primite (posta/fax/email); - Indosarierea si arhivarea corespondentei si a mesajelor primite din partea partenerilor, clientilor si a celorlalti angajati; - Preluarea apelurilor telefonice. Inainte de transferarea mesajului afla cine suna si eventual în ce problemă; - Completeaza adresele pe plicuri, corespondenta diversa si borderourile pentru Curierat rapid; - Primeste si transmite email-uri si memo-uri; - Organizeaza agenda superiorului direct, programeaza interviurile si audientele; - Actualizarea bazelor de date si fisierelor de raportare interna (documente, parteneri, reclamatii, diverse situatii economico-financiare); - Raspunde de pastrarea confidentialitatii asupra informatiilor din/despre companie la care are acces; - Asigura suportul administrativ pentru colegi.

Cerinte

Cerintele postului - nivel de studii: medii/superioare; - foarte buna cunoastere a limbii romane, scris si vorbit; - limba engleza – scris si vorbit, nivel mediu; - cunostinte avansate de operare PC (MS Office); - Abilitati cerute de post: atentie la detalii, capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca, abilitati foarte bune de analiza si sinteza, capacitate de organizare, planificare, abilitati de comunicare, de ascultare active, abilitate si placere de a invata lucruri noi, responsabilitate, integritate, adaptabilitate, perseverenta, orientare catre rezultate si catre client, capacitate de gandire analitica, initiativa, spirit de echipa, rezistenta la stres; - Experienta ceruta de post: minim 2 ani.

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja