Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

Pentru postul din Departamentul Secretariat & Resurse Umane, pentru Biroul din Baia Mare. Cautam persoana pregatita in domeniu, responsabila, cu mentalitatea orientată catre gasirea de solutii, cu nervii tari si care face treaba cap-coada. Responsabilităţi: - postarea/actualizarea anunturilor de angajare, completare/înregistrare situație locuri vacante la AJOFM; - cautarea si atragerea candidatilor utilizand baze de date, social media si munca de teren; - cautare si analiza CV, programare si sustinere interviurilor de angajare; - selecţia si recrutarea de personal; - gestionarea şi întocmirea corectă a dosarelor individuale ale angajaţilor; - intocmirea contractelor individuale de munca, acte aditionale, decizii incetare, adeverinte, dosare de angajat; - acordarea asistentei de specialitate angajatilor; - intocmirea documentelor specifice procedurii disciplinare; - organizarea şi derularea operaţiunilor de evidenţă a personalului şi de salarizare; - verificarea prin sondaj a condicilor de prezenţã cu pontaje; - evidenţa concediilor de odihnã şi verificarea pontajelor cu cererile de concediu de odihnã, certificatele medicale şi alte referate din cursul lunii; - preluarea tichetelor de masã de la firma de distribuţie, distribuirea pe bazã de borderouri şi întocmirea lunara a rapoartelor privind consumul şi evidenţa acestora; - evidenta consumului pentru combustibil si FAZ; - necesarul de papetarie.

Cerinte

Cerinte: - motivație pentru o carieră în domeniul resurselor umane; - bune abilitati de organizare a activitatii si task-urilor; - abilitati excelente de comunicare, diplomatie, persuasiune, lucru in echipa; - atitudine empatică, proactivă; - foarte bune abilități de planificare și organizare; - capacitate de planificare si organizare; - dinamism și flexibilitate; - studii medii/superioare; - cunostinte de legislatia muncii; - experinţă in REVISAL; - certificat inspector resurse umane; - cunoştiinţe foarte bune operare PC(MS-Office).

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

Nivel minim de experienta necesara 6 - 12 luni

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai