Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Responsabilitati : - Raspunde de procesul de achizitie al materialelor, componentelor, produselor, echipamentelor si serviciilor conform cerintelor interne ale fabricii si procedurilor specifice; - Stabileste sursele de aprovizionare, negociaza si evalueaza ofertele primite; propune contractarea sau comandarea ferma a acestora in conditiile optime de pret , calitate , livrare si plata; - Se asigura de receptionarea produselor comandate si conformitatea acestora; - Monitorizeaza respectarea clauzelor contractuale si executarea contractelor in conditiile agreate; - Prospectarea pietei de profil si identificarea oportunitatilor de imbunatatire a proceselor de achizitii; - Analiza costurilor specifice si gasirea de oportunitati de imbunatatire; - Colaboreaza direct atat cu departamentele interne ale fabricii sau grupului, implicate cat si cu furnizorii; -Raporteaza periodic situatia achizitiilor si realizeaza analize si comparatii asupra eficentei procesului de achizitii Beneficii Oferite Mediu de lucru dinamic cu posibilitate de avansare Pachet salarial atractiv Asigurare privata de sanatate Cursuri de calificare si instruire

Cerinte

- Studii superioare finalizate - Limba engleză la un nivel avansat - Bune cunoştinţe de utilizare a PC-ului (MS-Office: Excel, Word, Internet) - Nivel înalt de angajament şi de motivaţie, sociabilitate, spirit de muncă în echipă - Persoană organizată, responsabilă, loială, cu spirit de iniţiativă - Abilităţi foarte bune de comunicare şi prezentare - Permis conducere categoria B. Constituie avantaj : Cunoastinte SAP Experienta in domeniul productiei

1 pozitii disponibile 10 persoane au aplicat deja